Náš príbeh

Penzión u Hanky je výnimočný nielen tým, že má skvelú polohu a nachádza v malebnej obci Telgárt. Predovšetkým inšpiratívny je aj jeho príbeh, ktorý sme sa vám na tejto stránke rozhodli rozpovedať. Ako vznikol prvý rodinný penzión na Slovensku? Prečo deti manželov Hríbikových pokračujú v ich rodinnej tradícii?

Na začiatku príbehu stála túžba prerobiť rodinný dom na penzión

V roku 1987 sa manželia Hríbikovci, absolventi fakulty ekonomiky, služieb a cestovného ruchu, rozhodli kúpiť rodinný dom, ktorý postupne, plní entuziazmu, začali prerábať na svoje bývanie a jedno poschodie na ubytovanie v súkromí. Zmena spoločenskej situácie v roku 1989 im umožnila myšlienku pozmeniť a tak v roku 1990 vznikol prvý rodinný penzión na Slovensku.

Prví hostia, ktorí navštívili penzión, prišli až z Belgicka

Klientelu zo začiatku tvorili zväčša zahraniční hostia a prvými hosťami boli belgičania, ktorí ocenili nepoškvrnenosť prírody Nízkych Tatier. Sledujúc trendy v gastronómii a hotelierstve v západnej Európe sa penzión postupne stal obľúbenou destináciou pre mnohých zahraničných ale aj domácich hostí.

Vďaka jazykom a milému prístupu si Penzión u Hanky hostia obľúbili

Veľkou výhodou manželov Hríbikových, bola ich schopnosť dohovoriť sa cudzími jazykmi. Ich aktívna komunikácia s hosťami sa odrazila aj na návštevnosti penziónu zahraničnou klientelou. Prostredie penziónu zároveň ovplyvnilo aj život piatich detí, ktoré majitelia vychovávali priamo v penzióne.

Vlastný chov dobytka a pestovanie zeleniny

Inšpirovaní faunou a flórou prostredia Nízkych Tatier, obnoviteľnosťou zdrojov a pôvodným spôsobom života ich starých rodičov sa dvaja synovia Matúš a Samuel rozhodli venovať chovaniu dobytka, pestovaniu zeleniny a ovocia, a týmito potravinami samotný penzión zásobovať.

Deti pokračujú v tradícii rodičov, dcéra pracuje v reštaurácii Noma v Kodani

Najstaršia dcéra Mária vyštudovala ekonomickú univerzitu v nemeckom meste Trier a ostala pracovať v Luxembursku. Dve mladšie dcéry nasledujú kroky svojich rodičov. Veronika výborne rozbehla hotel na severe Nemecka a mladšia Dorota sa po skúsenostiach v reštaurácii Noma v Kodani, ktorá bola štyrikrát vyhlásená za najlepšiu reštauráciu na svete, rozhodla vrátiť do Telgártu a spolupracovať s rodičmi.

Rodinnú atmosféru ocenili hostia aj na Booking.com

Penzión sa odlišuje od iných rodinnou atmosférou a majitelia sa snažia pristupovať nielen k svojim hosťom, ale taktiež k svojim zamestnancom ako k členom rodiny. Hostia oceňujú ústretový prístup personálu a výbornú kuchyňu, vďaka čomu získal Penzión u Hanky hodnotenie 9.6 na portáli Booking.com. Prekvapí vás krásnym okolím a pokojom. Príďte ho rozhodne navštíviť aj vy.

Penzión očami hostí a napísali o nás ...

Nebojte sa pýtať si peniaze za poctivú prácu, radia majitelia úspešného penziónu

Snívate o tom, že si otvoríte vlastný penzión? Nechajte si poradiť od podnikateľov s 30-ročnými skúsenosťami ... Celý článok ->

Sóda

O2 pre biznis, O2 Slovakia

The owner was fabulous, he was very helpful and friendly. We had a quad room which was spacious and comfortable. We ate dinner and breakfast there and enjoyed both meals very much- delicious food, large selection, and everything was made to order. Would stay here again and highly recommend to others!

Jaime

Nemecko

Skvelé služby, veľmi milí ľudia - schopní a ochotní pomôcť v každej situácii, a to vždy o krok vpred pred našimi požiadavkami 🙂

Zuzana

Česká republika

Prístup personálu veľmi ústretový a milý, vynikajúca strava, ponuka aktuálnych jedál (napr. čerstvé dubáky, čučoriedky).

Marcela

Slovensko

Výborná domáca kuchyňa. Ďakujeme.

Peter

Slovensko

Every thing was great. The owners really went out of their way - we have two vegeterians and to our surprise on our second morning at breakfest a special vegeterian spread made of Tofu was waiting on the table. We felt very welcome.

Ribon

Izrael

Kontaktujte nás

 +421-903-771662
info@ubytovanietelgart.sk

5 + 9 =

Penzión u Hanky

Adresa: 97673 Telgárt 99 Okres: Brezno Kraj: Bansko-bystrický Región: Horehronie GPS: 48°51'4"N, 20°11'37"E

© 2017 Penzion u Hanky. Web by Mavio Media s.r.o.